JAK DBAĆ O DYWAN ZE SKÓRY BYDLĘCEJ: PEŁNY PRZEWODNIK
Wiadomo, że skóra bydlęca jest znana ze swojej ekstremalnej trwałości. Nie oznacza to jednak, że nie warto stosować się do procedur służących jej konserwacji. Dzięki regularnemu czyszczeniu dywan wytrzyma jeszcze dłużej niż zazwyczaj. Sprawi to, że będzie mógł być wykorzystywany przez całe lata co czyni z niego świetną inwestycję. Na szczęście konserwacja nie zajmuje ani dużo czasu, ani uwagi. Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej.
Trzy metody czyszczenia dywanów ze skóry bydlęcej
Czyszczenie i konserwacja dywanów ze skóry bydlęcej nie wymaga ukończenie studiów. Możesz zastosować jedną z trzech poniższych metod czyszczenia, aby wydłużyć ogólną żywotność i czystość dywanu.
- Potrząśnij dywanem – aby szybko i łatwo go wyczyścić, wynieś dywan na zewnątrz. Następni zacznij nim energicznie potrząsać. Pozwoli to w niewielkim stopniu szybko usunąć brud, kurz i inne zanieczyszczenia. Najlepiej stosować tę metodę wraz z jedną z pozostałych dwóch.
- Odkurzanie – Po potrząśnięciu dywanem możesz go również odkurzyć. Odkurzając, usuniesz zanieczyszczenia z głębokich włókien. Nie ma co się martwić włóknami widocznymi na dywanie. Są trwałe i wytrzymają siłę ssącą odkurzacza.
- Czyszczenie parowe – aby wszechstronnie wyczyścić dywan, należy skorzystać z parownicy. Jest to popularna opcja do okazjonalnego głębokiego czyszczenia, ponieważ mieszanka ciepła i odkurzania doskonale się sprawdza i pozwala przywrócić dywan do pierwotnego stanu z momentu zakupu.
Powyższe metody pozwolą na utrzymanie doskonałej jakości dywanu ze skóry bydlęcej przez długi czas. A co z plamami po jedzeniu i piciu? Te pytania często pojawiają się w kontekście dywanów z bydlęcej skóry. Z tego powodu warto zapoznać się z poniższymi informacjami.
Najczęstsze rozwiązania w przypadku plam i innych wad
Posiadając dywan ze skóry bydlęcej, zmierzysz się prędzej czy później z kilkoma problemami: zwijaniem się dywanu, plamami po jedzeniu i płynach. Problemy te są niezwykle irytujące, ponieważ potrafią zepsuć cały efekt produktu. Na szczęście na wszystko są rozwiązania:
- Zwijanie – Może wystąpić w przypadku wszystkich dywanów ze skóry bydlęcej, bez względu na ich kolor, jakość lub styl. Najczęściej zwijanie widoczne jest na rogach dywanu. Jego oznaki mogą jednak wystąpić w każdym miejscu. Istnieje kilka rozwiązań tego problemu: 1) Usuń dywan z miejsca, w którym występuje nadmierne ciepło i umieść w chłodniejszym otoczeniu. 2) Upewnij się, że dywan nie jest narażony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. 3) Lekko spryskaj wodą i delikatnie wyszczotkuj.
- Plamy z jedzenia – aby usunąć plamy z jedzenia, potrzebujesz szczotki, czystego ręcznika i oleju eukaliptusowego. Najpierw zetrzyj jedzenie z dywanu (delikatnie naciskając). Następnie zwilż czysty dywan i zacznij pocierać uszkodzone miejsce z minimalnym naciskiem. Jeśli plama po jedzeniu nie schodzi, nawilż czystą ściereczkę olejem eukaliptusowym i powtórz procedurę.
- Plamy po płynach – Są trudne do usunięcia, ale nie niemożliwe. Musisz kupić niealkaliczny roztwór czyszczący lub stworzyć mieszaninę składającą się w 95% z wody i 5% z octu. Gdy będziesz już mieć jedno lub drugie, zacznij pocierać zabrudzony obszar czystą szmatką, wywierając niewielki nacisk na powierzchnię. Powtarzaj proces, dopóki nie upewnisz się, że plama została usunięta.